W jakim wieku i dlaczego trenować karate? 0
W jakim wieku i dlaczego trenować karate?

Zadajesz sobie pytanie w jakim wieku i dlaczego trenować karate? Jeżeli takie pytania pojawiają się w twojej głowie, to już pewne, że ta sztuka życia-walki nie jest ci obojętna.

 

Wszyscy już wiemy, że ruch to zdrowie. Karate dla dzieciaków to na początku fascynacja, która z czasem przeistacza się w prawdziwe łzy i zwątpienie. Wówczas my dorośli główkujemy co zrobić, żeby udowodnić dziecku, że trochę wysiłku fizycznego to nic strasznego. Przecież mój syn/córka daje radę (nawet pomimo łez!), więc ja tym bardziej. Zapada decyzja - idę na trening! 

Myślisz: Początek jest prozaiczny - przecież to zwykły WF, muszę pokazać dzieciakowi.

Lecz tutaj zaczyna się coś nowego. Pierwsza karatega, której ubranie jest czymś wyjątkowym, traktuję to jako przywilej, na który należy zasłużyć. Pierwszy pot, trening za treningiem, a dzieci, przecież dla nich tutaj jestem, to coś jakby nie istniało, jestem pochłonięty. To coś w rodzaju uzależnienia, przełamuję słabości, walczę z tym wszystkim co zaniedbałem za młodu. Pojawiają się prawdziwe powody, dla których zaczynam rozumieć dlaczego trenować karate.

Już wiem, że trening w młodym wieku jest bardzo ważny:

 

- uczy stanowczości i opanowania

- wszystkie cele życiowe są w zasięgu ręki 

- mam świadomość przynależności

- koncentracja  i nauka idą w parze

- przede wszystkim korzyści fizyczne

 

Podsumowując, tak - Karate jest dla wszystkich. Nie ma znaczenie wiek, życiowe doświadczenie, etc. W życiu najważniejsza jest przynależność, a w połączeniu z ruchem to nieocenione korzyści. Jeśli znów w głowie zapali Ci się lampka "dlaczego trenować karate?" - przypomnij sobie o tym tekście. 

 

Im dalej w las tym... coraz bardziej przekonujesz się, że Twoje ciało do tylko materia do realizacji wszystkiego co zaplanuje głowa. Nasz organizm to maszyneria, którą należy ożywić, a trening karate skutecznie nam pomoże.

 

 

Więc nie czekaj zrób pierwszy krok i cierpliwie stawiaj następnie, bo karate jest dla Ciebie i dla wielu Tobie podobnym. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl