Na co zwrócić uwagę kupując torbę treningową karate kyokushin? 0
Na co zwrócić uwagę kupując torbę treningową karate kyokushin?

Wybór torby treningowej to pozornie prosta sprawa. Wystarczy znaleźć interesujący nas model, a następnie sfinalizować transakcję. My jednak przyjrzeliśmy się bliżej torbom treningowym i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując torbę treningową karate.

 

1. Rozmiar

Poszukując torby na karate, powinieneś zwrócić uwagę na jej rozmiar. Torba na karate musi być odpowiednio duża - pojemna, ponieważ musi pomieścić karategę, czyli potocznie mówiąc - kimono. Jeśli wybierzesz zbyt małą torbę na karate ryzykujesz, że Twoje kimono będzie ciągle wymięte. A jak wiadomo, strój każdego karateki powinien być schludny.

Plecak, pomimo tego, że jest wygodny, również może nie sprawdzić się na treningach karate. Podobnie jak mała torba treningowa, może okazać się zbyt ciasny, by pomieścić złożoną karategę, nie wspominając o ochraniaczach.

 

2. Liczba komór

Jak już wiadomo, rozmiar torby na karate to podstawowy czynnik decydujący o jej wyborze. Ważną kwestią jest także liczba komór, w które wyposażona jest torba na karate.

Torba na karate musi być pojemna, a więc musi posiadać dużą komorę główną, do której włożysz złożone kimono, pas obi, ręcznik kąpielowy pod prysznic oraz ochraniacze osobiste takie jak suspensor (ochraniacz krocza), ochraniacze goleni, rękawice lub piąstkówki. Torba na karate powinna być wyposażona w boczne kieszenie, do których włożysz mniejsze przedmioty: bidon z wodą lub napojem izotonicznym, żel pod prysznic, klapki pod prysznic, czy ochraniacz zębów oraz przedmioty osobiste np. portfel.

 

Torba karate Kyokushin

Pojemna torba karate Kyokushin z 3 komorami i haftem Kyokushin Kanji

 

3.Wytrzymałość

W torbie na karate będziesz nosił często przepocone kimono, mokry ręcznik kąpielowy lub brudne ochraniacze. W takiej sytuacji torba na karate musi być wykonana z odpornego i wytrzymałego materiału, który łatwo będzie wyczyścić. Najlepiej sprawdzi się sztywny poliester.

Mocny materiał torby do karate to duża zaleta, ponieważ będzie ona narażona na ciągłą eksploatację – wożenie w bagażniku, wkładanie do szafki, przenoszenie, podnoszenie, upadki itd. Warto więc również by torba do karate posiadała usztywniane dno, które zamortyzuje ciągły ruch i ustabilizuje przedmioty wewnątrz.

 

4. Wygoda

Jak sprawdzić, czy torba treningowa będzie wygodna? O wygodzie świadczy przede wszystkim uchwyt za pomocą którego będziemy nosić naszą torbę do karate, lub pasek przekładany przez ramię. Jeśli wybieramy torbę do karate z paskiem, warto by był on możliwie jak najszerszy lub posiadał specjalną nakładkę z grubszego materiału, która będzie eliminowała ryzyko otarcia skóry. Z kolei uchwyty (rączki) torby do karate warto aby spinały się za pomocą rzepu.

 

5. Wygląd

Najbardziej praktyczną torbą do karate będzie ta w kolorze ciemnym: czarnym, granatowym, szarym itp. Ma to swoje uzasadnienie w sposobie użytkowania torby do karate, która często jest odkładana na brudną podłogę lub wożona w bagażniku auta. Ciemne kolory toreb do karate, dłużej będą prezentowały się dobre.

Ważne również, aby torba do karate posiadała nadrukowane lub wyhaftowane elementy związane z karate np. logo karate Kyokushin (Kyokushin Kanji) lub kanku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl